Trwałość

Okna to inwestycja dokonywana raz na kilkanaście lat. Z tego względu trwałość rozumiana jako wieloletnie zachowanie pożądanych cech okna (sprawność, szczelność, estetyka) jest kwestią kluczową dla opłacalności całej inwestycji. Warto dołożyć nieraz wcale nie tak dużą kwotę, aby w przyszłości zaoszczędzić na braku konieczności wymiany okien na nowe.

Naszym klientom zawsze przedstawiamy różne opcje i podpowiadamy która jest – w wieloletniej perspektywie – najbardziej opłacalna i rozsądna.

Energooszczędność

Energooszczędność nie jest tylko kwestią chwilowej mody.
Energooszczędność okna to realna oszczędność na kosztach ogrzewania. Oczywiście opłacalność dopłaty do lepszych parametrów izolacyjności cieplnej jest w przypadku każdego okna inna. W przypadku najbardziej wyśrubowanych parametrów i jednocześnie korzystania z taniego ogrzewania opłacalność inwestycji może być rzeczywiście dyskusyjna. Natomiast proste wyliczenia pokazują wyraźnie, że nawet w przypadku korzystania z taniego ogrzewania (paliwa stałe) opłaca się dopłacić do lepszej opcji niż podstawowa – w wieloletnie perspektywie przyniesie to realny zysk netto. Dodatkowo ciepłe okna to mniejsze ryzyko wykraplania się pary wodnej corównież jest realną wartością użytkową.

Montaż

Trwałe i energooszczędne okna, które zostaną zamontowane niezgodnie ze sztuką budowlaną będą gorszym rozwiązaniem niż tanie, ale dobrze zamontowane okna. Montaż ma fundamentalne znaczenie właśnie dla zachowania dwóch poprzednich cech – trwałości i energooszczędności. Wiemy o tym, dlatego zawsze dążymy aby nasze okna były perfekcyjnie zamontowane – po to, aby w pełni wykorzystane były ich walory użytkowe.